Interesujące szkolenia BHP – teraz dla każdego!

Schemat dotyczący szkoleń BHP lub też kursów z zakresu Prawa Pracy to dla dużej grupy osób monotonność i pewnego typu konieczność. Każdy pracownik czy też student ma obowiązek odbyć takie szkolenia. To tyczy się także ludzi bez pracy, którzy ubiegają się o posadę. Czemu monotonność? Bowiem na ogół takie kursy to normalny wykład, na którym większa część kursowiczów śpi lub ewentualnie myśli o niebieskich migdałach, nie wynosząc nic, poza podpisem o odbyciu szkolenia. Ani to bezpieczne, ani produktywne.Nie zapominajmy, że szkolenia BHP są aranżowane po to, by podwyższyć wygodę oraz bezpieczeństwo pracy. Pokazuje się na nich testowe wypadki w miejscach pracy lub ewentualnie prezentuje inne niepokojące sytuacje, na które pracobiorca ma się przygotować. W pewnych jednoznacznych momentach kursy wieńczone są egzaminami, ale to także nie zdaje egzaminu. W przypadku szkoleń z zakresu Prawa Pracy, kursowicze są zawiadamiani o swoich obowiązkach i prawach. Teoretycznie każdy rodzaj szkoleń jest pomocny. Kłopot polega na tym, że nie każdy sposób realizowania szkoleń jest kreatywny.Kłopotem nie są kursowicze, którzy zjawiają się na kursie. Kłopot spoczywa po stronie samych prowadzących kursy i braku pomysłowości. Jeśli firma, która aranżuje kurs wybiera typowy sposób realizacji, czyli wykład, miałką prezentację pełną teorii oraz brak integracji z pracownikami – nie ma mowy o tym, by kursowicze wynieśli jakąkolwiek przydatną wiedzę z takiego kursu. A przecież po to kreuje się szkolenia BHP.

Także w temacie: Szkolenia ogólne BHP Łubniany

Zamiar jest właściwy, jednak wykonanie już nie zawsze. Jeśli wychodzimy z zamysłu, że ciekawe kursy BHP nie mają racji bytu, czas zmienić myślenie. Oto wzorcowe pomysły na to, jakim sposobem ożywić cały kurs i podnieść jego efektywność:

• Wszyscy prowadzący tworzą przyjemną atmosferę, nieraz opowiadając ciekawe i śmieszne anegdoty.

• Mniej teorii, więcej praktyki i motywacji pracobiorców do działania.

• Praktyczne miejsce przeprowadzania kursu.• Odpowiednie przygotowanie merytoryczne prowadzącego szkolenie.

• Wątek rywalizacji oraz nagrody w postaci płatnego urlopu bądź dodatkowej premii – to zawsze ożywia szkolenie.

• Zadania praktyczne dla kursantów.

Wystarczy tak niewiele, ażeby kurs został zapamiętany przez pracowników na długo. Co istotne – taki interesujący kurs to nie jedynie zabawa, ale także nauka oraz produktywność, czyli lepsze asymilowanie ważnej wiedzy z zakresu BHP oraz Prawa Pracy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s