Szkolenia z BHP a zagrożenie

Każdy pracujący człowiek musi mieć w pamięci, że wypadki chodzą po ludziach. Obojętne czy nasza robota polega na pisaniu informacji w gazetach czy budowaniu budynków. Ryzyko zrobienia sobie krzywdy istnieje w każdej sytuacji oraz w większości o tym nie pamiętamy. Dużo spółek zapomina, że kursy z Bezpieczeństwa i higieny pracy winny być organizowane przynajmniej raz na 2 lata w takim celu, ażeby zatrudnieni umieli zidentyfikować ryzyko i potrafili je ocenić. Ocena ryzyka na stanowisku to nie tylko godzenie się na robotę w nieprostych okolicznościach, a również świadomość ryzyka i ewentualnie minimalizowanie go. Wypadki w pracy zdarzają się częściej i w praktyce codziennie możemy o tym poczytać w Internecie czy oglądnąć w telewizji.

Niestety, większość takich przypadków nie miałaby miejsca, jeśliby jednostki mające w nich udział wiedziały chociaż czym są zasady Bezpieczeństwa i higieny pracy. W większości sytuacji spotyka to osób pracujących w ogromnych maszynach rolniczych , a dodatkowo na słupach średniego i niskiego napięcia.

Sprawdź dodatkowo: Szkolenia BHP

Warsztaty na ogół nie trwają długo , a za ich sprawą ryzyko sprawienia sobie krzywdy ostotnie zmniejsza się, a wszakże o taki efekt chodzi aby być bezpiecznym.Należałoby wziąć w kursie BHP czynny udział, zabierać głos, dobrze też jest nieco zachować w pamięci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s