Odszkodowanie za wypadek

Wypadek w miejscu pracy – rzecz, która nie należy do przyjemnych, ale można spotkać każdego z nas. Warto się dowiedzieć, jakie prawa ci przysługują, jeśli doświadczysz takiego zdarzenia. W każdym z takich przypadków, możesz liczyć na odszkodowanie. Kto powinien je wypłacić? Na to pytanie odpowiedzi udzielą doradztwo i usługi BHP Opole.

Pierwszą możliwością uzyskania odszkodowania za wypadek w miejscu pracy, jest polisa ubezpieczeniowa. Obecnie panujące standardy jasno wskazują na to, że większość pracowników korzysta z grupowych ubezpieczeń w miejscu pracy, chroniących ich bliskich przed utratą życia, a ich samych przed uszczerbkiem na zdrowiu i związanymi z tym konsekwencjami finansowymi. Wypłata odszkodowania z polisy następuje na podstawie dokumentów wypadkowych, przygotowanych przez usługi BHP Opole, tuż po zaistnieniu takich okoliczności.

Druga opcja na odszkodowania to ich wypłacenie przed pracodawcę, który może, ale nie musi się poczuwać do odpowiedzialności. Jeżeli poszkodowany pracownik i jego pracodawca dojdą do porozumienia, co do wysokości zadośćuczynienia, wypłata może nastąpić w formie gotówkowej lub przelewu na konto bankowe. Należy również pamiętać, że do takiej wypłaty pieniędzy powinna być spisana umowa lub oświadczenie, w której będzie dokładne wyjaśnienie, skąd pochodzą i w jakich okolicznościach zostały wypłacone te pieniądze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s